Понеділок, 28 Листопада 2022, 04:20
Вітаю Вас Гість | RSS

Заклад загальної середньої освіти №5

міста Білгорода-Дністровського Одеської області

Ми у Facebook

ЗНО + ДПА

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Про нас у медіа

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Освітній проєкт ВЗАЄМИНИ


Інформація
Освітній проект про здорові стосунки дорослих людей. Як любити себе і людину поряд. Як розвивати близькість, щоб не було потреби в агресії.


Місія
З допомогою освіти - проект "Взаємини" покликаний розвивати вміння дорослих людей будувати здорові близькі стосунки та любити себе. Недостатньо гасити пожежі насильства - потрібно в першу чергу створювати умови, де би такі пожежі не виникали. Як будувати здорові близькі стосунки - досліджуємо разом!


КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

m.me/vzaemyny

vzaemyny@gmail.com


Освітній проект ВЗАЄМИНИ. Починаємо!)
Те, як ми ставимось до себе, впливає на те, як ми ставимось до близької людини. А коріння сприйняття себе часто йде з дитинства. Все взаємопов’язано, тож давайте досліджувати ці зв’язки, бачити причини й наслідки, знаходити ефективні рішення й позбуватись шкідливих звичок та думок, щоб бути щасливими у стосунках з собою й близькими людьми. Людина - істота соціальна, тож без інших людей нам ніяк 
Як будувати, зберігати, розвивати здорові стосунки дорослих людей - це і досліджуємо в освітньому проекті “Взаємини”, базуючись на сучасних знаннях про психіку людини. В основі проекту - книги про стосунки та любов до себе, дописи психологів та просто цікаві думки жінок та чоловіків України. Ми відкриті до обговорень, діліться своїми знаннями й досвідом, щоб поступово будувати суспільство, де можна не лише реагувати на вже вчинене насильство, а й попереджати його. Щоб бути в контакті з іншим, не втрачаючи себе. Щоб вміти говорити “ні” і при цьому зміцнювати стосунки. Щоб вирішувати конфлікти, а не приховувати їх. Щоб вміти домовлятися, чути одне одного, поважати, любити себе й своїх близьких.
Як і похід у гори, стосунки - це не завжди легко, часто це навіть боляче й травматично, і хочеться усе кинути, чи кричати, чи плакати. Та ми продовжуємо йти. І на шляху відбувається добряча перевірка "моя це людина чи не моя", ми стаємо справжніми без прикрас, підтримуємо і потребуємо підтримки, а на вершині... почуваємося дуже щасливими, і вже мріємо - куди б то піти ще, разом).
Авторки проекту:
Natalia Bida та Александра Сидорченко


Близькість з іншою людиною починається з любові до себе 


ЯКІ СТОСУНКИ ЗДОРОВІ, А ЯКІ – НЕ ДУЖЕ.
«Ми обираємо партнерів одного з нами рівня емоційного розвитку та зрілості, а також тих, чиї проблеми доповнюють наші. Вашим дружинам може здаватися, що вони послали вас сюди (реабілітаційний центр психологічної допомоги – ред.), бо ви хворі, а вони нормальні, однак я ніколи не працювала з парою, де в одного було б все гаразд, а в другого були проблем. У ваших жінок стільки ж проблем, скільки й у вас. Доказом цього є те, що вони досі вас не покинули» - психотерапевт.
СПІВЗАЛЕЖНІ СТОСУНКИ
Коли людина, яка уникає кохання, починає зустрічатися з тим, хто ним одержимий, виникає передбачуваний шаблон: той, хто уникає, постійно лише віддає, жертвуючи власними потребами, однак для залежного від кохання цього ніколи не буде достатньо. Тому втікач обурюється та починає шукати способу вихлюпнути свої емоції в іншому місці (зрада/спорт/наркотики/робота/ризики/адреналін), однак водночас він відчуває надто сильну провину, щоб перестати дбати про свого нав’язливого партнера. Ця людина також починає приховувати правду, адже таємничість ще більше підвищує інтенсивність відчуттів. Тим часом стіни, які вона будує навколо себе, дедалі ростуть та грубшають, а відчайдушний шукач кохання не зізнається собі в цьому, тримаючись за свою фантазію, та починає приймати неприйнятну поведінку.
Після інтенсивних емоцій настає спустошення – уже не так весело і потрібні дедалі нові емоції. Тож зрештою можна все життя крутитися мов муха в окропі у гонитві за черговим «приходом». Або ж можна усвідомити, що все це лише відволікає від жорстокої реальності – відсутності зв’язку із самим собою.
Втікача можуть упіймати на гарячому. І це розбиває фантазію залежного, який відбуває найтяжче покарання: його залишають, і це відкриває його старі рани.
Залежна від кохання жінка відчуває такий сильний біль і страх, що в неї з’являється власне таємне життя, щоб приглушити свої емоції та втекти від реальності (алкоголь/любовні романи/шопінг/антидепресанти).
Натомість ЗДОРОВЕ ПАРТНЕРСТВО – це коли дві окремі дорослі особистості вирішують мати стосунки та стають окремою соціальною одиницею. Вони живлять свої стосунки, а стосунки – їх. Та вони не є ані залежними, ані незалежними; вони ВЗАЄМОЗАЛЕЖНІ. Це означає, що вони дбають про більшість своїх потреб самостійно, однак коли не можуть цього зробити, не бояться попросити в партнера допомоги.
З книги "Гірка правда про стосунки" (Ніл Штраус)ЯК ВПЛИВАЄ ДИТИНСТВО НА ДОРОСЛІ СТОСУНКИ З БЛИЗЬКОЮ ЛЮДИНОЮ.
"Є три способи виховання дітей.
1. ЗДОРОВИЙ ЗВ’ЯЗОК, за якого батьки чи опікуни дарують дітям любов, розуміння, підтримку, встановлюють здорові межі та дбають про потреби дитини.
Із такого зв’язку виростають психічно здорові діти зі здоровою самооцінкою, які створюють
НАДІЙНІ СТОСУНКИ.
2. НЕДБАЛЬСТВО. Коли опікун залишає дитину наодинці із собою, не спілкується з нею або недостатньо дбає про неї. Такі батьки можуть бути різних типів: наприклад, батьків ніколи немає вдома, або ж коли батьки є вдома, вони емоційно недоступні, чи не надають дитині потрібного догляду, не створюють для неї безпечного середовища. Також можливо, що батьки постійно працюють, схиблені на сексі, азартних іграх, алкоголі чи мають якусь іншу залежність.
Якщо діти росли з відчуттям, що вони не потрібні батькам або не надто для них важливі, це означає, що йдеться про недбальство. Дитина виростає психічно травмованою, часто впадає в депресії, не може самостійно ухвалювати рішення, вважає себе неповноцінною або меншовартісною порівняно з іншими, думає, що не пристосована до життя в цьому світі. В її стосунках часто переважає тривожний тип: коли людині здається, що вона недостатньо гарна для своїх батьків чи інших людей, яких вона любить. Такі люди настільки розчиняються у своїх стосунках, що втрачають відчуття власних потреб і самооцінку; вони часто надміру емоційні, то пасивні, то агресивні. Часом вони потребують постійних підтверджень того, що їх не покинуть. Таких людей називають ЗАЛЕЖНИМИ ВІД ЛЮБОВІ.
3. ЗАПЛУТАНИЙ КЛУБОК. Замість того, щоб дбати про потреби дитини, батьки цього типу намагаються задовольнити власні потреби за допомогою дитини. Це явище може набувати різних форм: батьки, які живуть досягненнями дітей, роблять із дитини сурогатного партнера, психотерапевта або опікуна; є батьки, які постійно в депресії та використовують дитину емоційно; інші занадто контролюють і обтяжують дитину обов’язками. А є й батьки надміру емоційні чи тривожні по відношенню до дитини. Якщо в дитинстві вам доводилося жаліти батьків – це ознака «заплутаного клубка».
Підростаючи, така дитина втрачає відчуття себе. В дорослому житті вона, як правило, нікого не підпускає до себе надто близько. Якщо покинута дитина зазвичай нездатна тримати в собі власні почуття, дитина, яка виросла в середовищі «заплутаного клубка», відмежовує себе емоційно, часто буває перфекціоністом і контролює себе та інших. І хоча такі люди можуть шукати стосунків, думаючи, що їм потрібна близькість, тільки-но вони знаходят такі стосунки, будуть навколо себе стіни, прагнуть відчувати свою перевагу або використовують інші методи дистанціювання задля уникнення близькості. Це відоме явище замкнутості – УНИКНЕННЯ КОХАННЯ."
#взаємини_з_людьми
З книги "Гірка правда про стосунки" (Ніл Штраус).


Продовження читайте на сторінці 2 { ВЗАЄМИНИ (с.2) }

Вхід на сайт
Пошук
2021/2022 н.р.

СТРУКТУРА 2021-2022

НАВЧАЛЬНОГО РОКУ:

Осінні канікули:

23.10.2021-31.10.2021

Зимові канікули:

25.12.2021-09.01.2022

Весняні канікули:

21.03.2022-27.03.2022

Літні канікули:

07.06.2022-31.08.2022

Вакцинація

ДСЯО України

Ми у Telegram

Ми у Viber

Календар
«  Листопад 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Календарні свята та події. Спілкуємося українською

Ми у Facebook


Білгород-Дністровська ЗОШ №5 © 2022
Сайт створено у системі uCoz